פיזיוטרפיה

  פיזיותרפיה

  פיזותרפיהשירותי הפיזיותרפיה אמונים על החלק התנועתי של המטופל שהגיע למרכז הרפואי להשתקם ממחלה, מאירוע או מתאונה, או לצורך אשפוז ממושך. שירותי הפיזיותרפיה אחראים גם על הדרכת הצוות המטפל במניעה ושמירה על בטיחותם ובטיחות המטופלים, ועל הדרכת המשפחות לגבי יקיריהם.

  בצוות 16 פיזיותרפיסטים בעלי תואר ראשון בפיזיותרפיה ורישיון ממשרד הבריאות. הצוות הינו מקצועי ומיומן, ובמהלך עבודתו ממשיך לרכוש ידע וכלים דרך קורסים על-בסיסיים, ימי עיון והשתלמויות.

  הגישה הטיפולית בפיזיותרפיה היא כוללנית כשהמטופל במרכז ( patient centered ) ולכן במסגרת הטיפול, יש התייחסות הולמת לאורחות חיי המטופל, תרבותו, עיסוקו, מערכות התמיכה שלו ועוד. הטיפול ניתן תוך שמירה על כבודו ואיכות חייו של המטופל.

  יחידת הפיזיותרפיה במרכז הרפואי הרצוג, משמשת גם כמרכז הדרכה קליני עבור סטודנטים לפיזיותרפיה מהאוניברסיטאות השונות בארץ הבאים להתנסות בתחום השיקום הנוירולוגי, השיקום האורתופדי או הטיפול הנשימתי. ההדרכה מתבצעת על ידי פיזיותרפיסטים בוגרי קורס מדריכים קליניים.

  פיזיותרפיה הוא מקצוע בריאות המוסדר בחוק, מבוסס על ידע מדעי, ראיות מחקריות וניסיון קליני, שעיקרו טיפול בהשבה או שיפור של יכולות תנועה ותפקוד ומניעת כאב בעת ביצועם, קידום בריאות, מניעת תחלואה, הנגשה, מחקר, חינוך והדרכה.

  לפיזיותרפיסטים מחויבות אתית מקצועית לכל המטופלים לקידום בריאותם, להעצמת יכולותיהם התפקודיות, להשגת שלומות מיטבית (wellness) ולגיוסם להשתתפות פעילה בתהליכי קבלת החלטות טיפוליות, ביישום עקרונות שיקומיים ובהטמעתם גם מחוץ למסגרת הטיפול.

  טיפולי פיזיותרפיה במרכז הרפואי הרצוג

  הטיפולים מתבצעים במכון הפיזיותרפיה וכן במחלקות השונות.

   

   

  מכון הפיזיותרפיה

  במכון הפיזיותרפיה קיים מגוון רחב של אמצעי טיפול (מיטות טיפוליות, מערכות ממוחשבות, ציוד נשימתי, אביזרים וכו׳) המיועדים לתרגול מוטורי, תחושתי, ותפקודי.

  הטיפולים נעשים באופן פרטני ובקבוצות, לפי יכולות המטופלים ומטרות הטיפול.

  ניתן להגיע למכון הפיזיותרפיה בשעות הפעילות לצורך תרגול עצמי, לאחר הדרכה של פיזיותרפיסט/ית.

  טיפולי הפיזיותרפיה יתמקדו באחד או יותר מהבאים:
  שיפור יכולות ניידות (הליכה, מעברים, עליה וירידה במדרגות וכו׳) על מנת לאפשר מקסימום עצמאות ומינימום צורך בעזרה חיצונית בסביבה הטבעית של המטופל.

  למידה מוטורית לתרגול והטמעה של יכולות מוטוריות שנחלשו או אבדו בעקבות הפגיעה.

  תרגול שיווי משקל על ידי מערכות טיפוליות שונות על מנת למנוע נפילות חוזרות בעתיד.

  טיפול נשימתי לשיפור יכולות קרדיו-וסקולריות הנפגעות בעקבות ניתוחים ואשפוזים ממושכים.

  הקלת כאב וטיפול בגורם הכאב.

  הדרכת בני משפחה/ מטפל עיקרי.

  בשעות הצהריים מתקיימת "שעת כושר" בה המטופלים מגיעים לתרגול עצמי בהדרכת שני פיזיותרפיסטים.

   
  עבור לתוכן העמוד