מחלקה לדיאליזה

 

מנהל המחלקה.....שריף חמדוה

ליצירת קשר..........02-6512391 

מיקום...................קומה 4, בניין ישן

                     


  

אחת הבעיות המרכזיות שמולן ניצב המטופל הגריאטרי היא ההסתברות לכשל רב-מערכתי. ברוב המקרים כשל זה מתבטא באי-ספיקת כליות, שבמקרים רבים דורשת טיפול בדיאליזה.
אצל כל חולה שזקוק לדיאליזה לאורך זמן חל שינוי ניכר באיכות החיים. שינוי זה מקצין ומחריף עוד יותר כאשר המטופל הוא אדם קשיש וחולה, שמלכתחילה מצב בריאותו אינו תקין.


המרכז הרפואי הרצוג הוא אחד מבתי החולים הגריאטריים הגדולים בארץ, היחיד באזור ירושלים רבתי. לפיכך מופנים אליו חולים רבים הסובלים מאי ספיקה רב-מערכתית. במהלך השנים פיתח המרכז הרפואי הרצוג יחידה הנותנת שירות דיאליזה נרחב כמענה לצורכי האוכלוסייה המקומית. רוב המטופלים הם מטופלים אמבולטוריים, אבל ישנם גם מטופלים הזקוקים לטיפול סיעודי מלא. מטופלים אלו מאושפזים במחלקות הפנימיותגריאטריות ומהן הם מגיעים לטיפול בדיאליזה.

אנו מתכננים לבנות יחידה חדשה שתהיה מיועדת גם לחולי דיאליזה המאושפזים במרכז הרפואי הרצוג וגם ליחידת הדיאליזה. זה יאפשר לנו להכפיל את מס' מקבלי טיפולי הדיאליזה הן האמבולטוריים והן המאושפזים אצלנו. החדרים ביחידה החדשה יצוידו במתקנים למכונות דיאליזה ויאפשרו למטופל לקבל טיפול דיאליזה כשהוא במיטתו או ישוב בכורסה או בתוך היחידה לדיאליזה. צמוד למחלקה יהיו חדר אוכל ואזור ציבורי המיועד למפגשי מטופלים עם קרובי משפחותיהם וחבריהם.
היחידה תהיה חלק בלתי נפרד מהמחלקה הפנימית גריאטרית, הכוללת כיסוי רפואי עשרים וארבע שעות ביממה, מערך שלם של טיפול אחיות וגישה לשירותי מעבדה

עבור לתוכן העמוד