המכון לאוסטיאופורוזיס

במרכז הרפואי הרצוג פועל מכון לאבחון ולטיפול באוסטיאופורוזיס בניהולו של פרופ' יעקב מנצ'ל, מומחה בעל שם באבחון, טיפול ומחקר של מחלה זו. באמצעות מכשיר חדיש לבדיקת צפיפות עצם, ניתן להגיע לאבחנה מדויקת של מצב החולה ולקבוע טיפול מתאים.

 

אוסטאופורוזיס ירידה במסת העצם ובצפיפות של השלד היא תופעה שכיחה באוכלוסיה, במיוחד בקרב נשים ומבוגרים. שכיחות האוסטאופורוזיס בקרב נשים ובקרב אנשים שאינם פעילים גופנית, גבוהה יותר משכיחותו בקרב גברים. הסיבוכים של אוסטיאופורוזיס הם גבנון (Kyphosis), אובדן גובה, כאבי גב תחתון ושברים הדורשים טיפול ממושך עם התערבות כירורגית-אורתופדית ותקופת שיקום ארוכה.

 

הסיבוכים הנפוצים של אוסטיאופורוזיס הם שבר במפרק הירך, בשורש כף היד, בחוליות ובצלעות. מסת העצם תלויה במידה רבה בצריכת סידן. לאחרונה נמצא כי הכמות המומלצת לצריכת סידן הדרושה למניעת אוסטאופורוזיס היא סביב 1000 מ"ג ליום. חשוב לדעת שניתן למנוע אוסטאופורוזיס או לטפל בתופעה. מדידת צפיפות העצם הוכחה כשיטת אבחון יעילה מאוד. מרפאת האוסטאופורוזיס במרכז הרפואי הרצוג מספקת שירותים מקיפים באמצעות מכונת DEXA מתקדמת וחדישה ביותר למדידת צפיפות עצם. המטופלים נבדקים ומקבלים ייעוץ מקצועי במרפאה בניהולו של פרופ' מנצ'ל. לאחר אירוע של שבר בקרב אנשים בגיל המבוגר, רצוי לערוך בדיקת צפיפות עצם. ידוע שחולים שסבלו משבר סובלים בהמשך משבר נוסף, ולכן, טיפול מתאים הוא אמצעי חשוב למניעת שברים נוספים.
לקביעת פגישה, נא להתקשר:
02-5316817

 

בדיקות אוסטאופורוזיס ואבחון עבור ניצולי השואה
המכון מספק לניצולי שואה בדיקת צפיפות עצם ואבחון רמת האוסטאופורוזיס שלהם. שירות ציבורי זה הוא חלק מפרויקט מחקר מיוחד המזהה ניצולי שואה הסובלים מאוסטאופורוזיס ומעניק להם טיפול מתאים.

 

מחקר על שכיחות אוסטיאופורוזיס בקרב חולים הסובלים מדיכאון
במרכז הרפואי הרצוג נערך מחקר על שכיחות אוסטיאופורוזיס בקרב חולים הסובלים מדיכאון. המחקר שנערך ע"י פרופ' ברוך שפירא ופרופ' יעקב מנצ'ל, מבוסס על ההנחה לפיה שכיחות נפילות ושברים המדווחים בקרב חולים הסובלים מדיכאון, גבוהה יותר, ומכאן שבקרב הסובלים מדיכאון גדלה השכיחות של אוסטיאופורוזיס. מדידת צפיפות העצם הוכחה כשיטת אבחון יעילה מאד לאוסטיאופורוזיס ואפשרה לערוך את המחקר.

 

למידע על:

אוסטיאופורוזיס והדרכים למניעתו

עבור לתוכן העמוד